Skarby Danii

Północna cześć Europy bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie ma tam raczej wielu interesujących atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele pięknych zabytków oraz pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, www.zoo-safari.net.pl